Jak probíhá sběr recenzí na GAZU.cz?

Sběr a vyhodnocování recenzí na GAZU.cz

Od roku 2023 platí pro všechny české e-shopy mnoho nových podmínek. Jedna z nich se týká přístupu k uživatelským recenzím. V tomto článku si uvedeme, jak sbíráme recenze od zákazníků my na GAZU.cz.

Recenze a hodnocení na webu

Přímo na web GAZU.cz může napsat recenzi prakticky kdokoliv. Může napsat špatnou či dobrou recenzi nebo jakoukoliv jinou poznámku. Platforma Shoptet však umožňuje sledovat, kdo recenzi napsal a v administračním systému vidíme, která objednávka ke konkrétnímu hodnocení patří.

Na následujícím obrázku můžete vidět, jak my vidíme zákaznické recenze v administraci:

recenze_gazu_jak_

Pokud nebude k hodnocení přiřazena systémem Shoptet objednávka, recenzi zneviditelníme. Tím budete mít a máte jistotu, že recenzi napsal skutečně člověk, který si produkt objednal. 

Recenze na Heurece

Na Heureku mohou přidávat recenze pouze zákazníci, kterým byla objednávka expedována. Heureka je nastavena tak, že 10 dní po naší expedici zboží má na zákazníkův e-mail zaslat výzvu k hodnocení. Zákazník po přijetí mailu buď vyplní dotazník, který se promítne do veřejných recenzí na Heurece, nebo jednoduše mail s výzvou k hodnocení přeskočí a dále se mu nevěnuje. Každou ověřenou recenzi na Heurece lze prokázat číslem objednávky z e-shopu.

heureka_gazu_
(zdroj: Heureka, gazu.cz)

Recenze na Zboží.cz

Jedná se prakticky o stejný případ jako u výše zmíněné Heureky. Recenze a hodnocení může psát pouze ověřený zákazník, tedy takový zákazník, kterému bylo zboží expedováno. Zboží.cz říká, že pouze hodnocení se znakem zeleného erbu jsou ověřena, nicméně všechny recenze na náš web na zboží.cz mají právě tento zelený erb. Napsat recenzi běžnému uživateli, který na e-shopu nic nezakoupil, není umožněno.

zbozi_cz_gazu_recenze(zdroj: zboží.cz, gazu.cz)

Recenze na Google 

Zde může napsat recenzi kdokoliv a na cokoliv. My z pozice GAZU.cz nejsme schopni tyto recenze jakkoliv moderovat. Google recenze tak berte jako méně směrodatné a s tím vědomím, že ji mohl napsat kdokoliv, i ten, kdo neměl s GAZU.cz nikdy nic společného.

recenze_google_gazu(zdroj: Google, gazu.cz)

Co to znamená, že nejsou recenze ověřené, vysvětluje také Google zde: "Google recenze neověřuje, ale kontroluje a odstraňuje podvodný obsah, pokud je identifikován."

Recenze na Facebooku

Obdobný případ jako recenze na Google. Může ji napsat libovolný uživatel Facebooku bez jakéhokoliv vztahu ke GAZU.cz. Někomu se například může líbit naše logo, tak nám udělí 5 hvězdiček. Výhodou těchto recenzí je, že většinou uživatelé píší recenze ze svých skutečných osobních profilů a tak můžeme jednoduše dohledat, zda pod tímto jménem proběhla objednávka v našem e-shopu v návaznosti na zboží, které je hodnoceno. Opět jako u Google platí, že recenze na Facebooku nejsou 100% směrodatné, jelikož nejsou ověřeny.

facebook_recenze_gazu(zdroj: Facebook, gazu.cz)

Děkujeme, že jste si tento článek dočetli až do konce. Věříme, že vaše důvěra v to, co děláme, je teď ještě větší. Není pro nás nic důležitějšího než spokojený zákazník.

Pokud nás budete chtít kontaktovat, přejděte na kontakty, kde naleznete různé způsoby spojení.

Chcete se o nás dozvědět něco víc? Přečtěte si článek O nás.

Chcete tip, kde na našem webu začít? Přejděte do naší velké kategorie plné vybraného stylového zboží pro miminka a menší děti.

Tým GAZU.cz

EMMA_FINAL

KOLEKCE_ATLAS_FINAL

TAP_FINAL

DELHI_FINAL