Zákaznická podpora:info@gazu.cz

Jak pečovat o plyšové koberce

Plyšový koberec rozzáří každou místnost!

plysovy-koberec-gazu-jak-pecovat-o-koberce

Dlouhý vlas plyšového koberce, sametový vzhled, nepřeberná škála barev, množství rozměrů a mnoho dalších skvělých vlastností, které charakterizují skvělé plyšové koberce, které se hodí do každé místnosti ve vaší moderní domácnosti. Zelený, červený nebo jiný pestrý plyšový koberec ocení především děti v dětském pokojíčku, naproti tomu méně výrazné barvy (šedá, krémová, světle béžová), jenž působí minimalističtějším dojmem, který je dnes tak vyhledáván, ocení zákazníci především v obývacím pokoji, ložnici nebo v pokoji pro hosty. Celou nabídku plyšových koberců za skvělou cenu si můžete projít v kategorii Plyšové koberce.

plysovy-koberec-gazu-jak-pecovat-o-koberce3

Měkká vlákna našich koberců zaručí, že vaše děti nebudou mít odřená kolena při dovádění a jejich protiskluzová spodní část zase přispěje k dalšímu bezpečí, pokud dítě na koberec v rychlosti naběhne, koberec se nepohne z místa. 

Pokud chcete, aby váš plyšový koberec vydržel co nejdéle jako nový, je potřeba o něj následovně pečovat:

Suché vysávání – k pravidelné péči o koberec si vystačíte s běžným vysavačem, díky němu zabráníte zašlapáváním nečistot hlouběji do plyšového koberce. V žádném případě nepoužívejte rotační kartáče, které by vytrhaly a poškodily dlouhý vlas plyšového koberce.


Vyklepávání a praní – pokud se rozhodnete k většímu úklidu, tak plyšový koberec můžete vyklepat na čerstvém vzduchu, který zároveň naruší klima roztočům, kteří se usadili v koberci. Velkou výhodou plyšových koberců je i možnost praní v pračce na 30°, což ovšem závisí od možností vaší pračky - POZOR - praní doporučujeme pouze v krajním případě, že je koberec špinavý na více místech a již není jiné možnosti, jak se nečistot zbavit. 

plysovy-koberec-gazu-jak-pecovat-o-koberce2


Čištění skvrn – v případě znečištění plyšového koberce tekutinou je potřeba rychlého zásahu. V případě zaschnutí skvrny by odstranění probíhalo mnohem hůře. Pro akutní řešení využijte papírových utěrek, které na skvrnu přimáčkněte – nesnažte se utěrkou třít, ať nezničíte vlas koberce. Tento proces opakujte několikrát s novou utěrkou, dokud utěrka nezůstane suchá. K vyčištění skvrn použijte šetrný čistící prostředek určený na koberce, jako např. šampón na koberce Vanish. Nepoužívejte syntetické prostředky.


Zatížení a slunce – zásadní aspektem životnosti každého plyšového koberce je způsob používání. Pokud chcete, aby plyšový koberec vypadal co nejdéle jako nový, tak jej nezatěžujte nábytkem. Zatížení nábytkem vede k deformaci vlasů. Pro snížení této deformace nábytek pravidelně přesunujte a koberec přemísťujte. Dalším negativním faktorem je sluneční svit, který může po určitém čase barvu z vláken plyšového koberce znehodnotit. Koberec také neumisťujte na frekventovaná místa. Koberec je díky svým vlastnostem náchylný k sešlapání, aby vám vydržel co nejdéle jako nový, dodržujte všechny výše zmíněné body.

Teď už si jenom zbývá koberec vybrat! Začněte třeba tady: Plyšové koberce

plysovy-koberec-gazu-jak-pecovat-o-koberce1